• prace magisterskie opinie
    Logistyka – stopień trudności studiów magisterskich
Prace magisterskie z logistyki, a perspektywy po studiach

Prace magisterskie z logistyki, a perspektywy po studiach

Prace magisterskie z logistyki stanowią dla studentów jedynie przedsmak,  przyszłej pracy zawodowej. W poniższym tekście omówione zostaną perspektywy, które sprawiają, że studiowanie tego kierunku ma głęboki sens.

Polska jest obecnie europejską potęgą, jeśli chodzi o logistykę. Światowi potentaci tworzą u nas swoje centra logistyczne. Przykładem takich firm są, chociażby Amazon, czy też Leroy Merlin. Branża ta dynamicznie w Polsce rośnie. Obecnie brakuje w niej mocno wykwalifikowanych pracowników.    Ich deficyt, powoduje, że pracownicy wręcz biją się o pracowników logistyki.

Poza tym są inne dobre wiadomości związane z tą branżą.  Wciąż rośnie popyt wewnętrzny i eksport.  Wymiana handlowa z Chinami oraz USA wciąż przyspiesza swoje tempo.  Rośnie również handel z krajami, które wchodzą w skład Unii Europejskiej.  Zwiększają się w naszym kraju również powierzchnie magazynowe.

Polska to obecnie wielka potęga na europejskim rynku transportowym. Szacuje się, że polskie firmy mają w nim 25% udziału. Polscy kierowcy tirów mają renomę w całej Europie. Problemem polskiej logistyki jest brak kierowców zawodowych. Szacuje się, że deficyt zawodowych kierowców w Polsce wynosi aż 100 tysięcy kierowców.

Zarobki pracowników logistyki rosną bardzo szybko. Dyrektorzy logistyki zarabiają już teraz dziesiątki tysięcy złotych.  Szeregowy pracownik logistyki zarabia obecnie 3000 brutto.  Zarobki pracowników logistyki zależą od szeregu czynników: wielkości firmy, kapitału firmy, regionu, w jakim firma się znajduje oraz wykształcenia i stażu pracy.

Prace magisterskie z logistyki – jak należy je pisać, aby osiągnąć sukces zawodowy?

Prace magisterskie z logistyki powinny być pisane tak, by dotyczyły praktycznych zagadnień logistycznych. Dobrze jest już podczas studiów pracować w branży logistycznej. Dzięki temu ma się dobrą podstawę, aby napisać pracę magisterską z logistyki o charakterze praktycznym.

Prace magisterskie z logistyki powinny być mocno praktyczne, ponieważ wtedy jest szansa, że będą one pomocne na rynku pracy. Pracodawcy obecnie poszukują praktyków, nie zaś teoretyków. Praca magisterska może być naszą wizytówką, którą będzie można pokazać np. na rozmowie kwalifikacyjnej. Należy pamiętać, że w tej, jak i w innych branżach, najważniejsze są praktyczne umiejętności oraz potencjał.

Dodaj komentarz